Napsali o nás

Do Bohutína jezdí cvičit psy lidé z celé České republiky


BOHUTÍN – Na Příbramsku funguje několik kynologických cvičišť, kam mohou lidé chodit

se svým psem. Do Bohutína  jezdí lidé z celé republiky.

Cvičiště Brit v Bohutíně.


Autor: Jiří Votruba

Pořídit si psa se zdá být lehké. Když je ještě štěně, všechno je krásné, dokonce i nad prvním párem rozcupovaných bot se dají přimhouřit obě oči. Jenže co s pejskem, který je už veliký a ne a ne ho odnaučit starým zlozvykům? Jak se říká, starého psa novým kouskům nenaučíš, ale dá se také říci, že Cheap Eagles Jerseys mladého psa starým kouskům naučíš a od toho jsou tady kynologická cvičiště, lidově nazývané cvičáky. Jeden takový se nachází v Bohutíně.

"Majitelé psů je zde naučí základním dovednostem, dále se zabýváme nápravou problémového chování, předvýchovou a poradenstvím v oblasti kynologie. Lidé sem mohou docházet podle domluvy, nebo zde mohou psa nechat a měsíc po výcviku si pro něj přijít," říká majitel kynologického cvičiště Brit Karel Stehlík.

„Cílem naší výchovy je poslušnost a zvládnutí všech situací, do kterých se může pes v každodenním životě dostat, používáme k tomu důslednost a řád, nikoliv násilí a tresty,“ podotýká.

Návštěvnost cvičiště záleží na období, většinou se pohybuje okolo třiceti až čtyřiceti klientů

týdně. Na cvičiště dojíždí lidé z celé České republiky, Womens Chase Daniel Jersey nejenom z okresu Příbram. „Měli jsme zde i jednu paní z Moravy, dále sem jezdí lidé například z Pardubic, Chebu a samozřejmě z Příbrami.“
V Bohutíně se také věnují psímu sportovnímu odvětví, takzvanému „agility“. „Je to jakoby psí parkur, psi zdolávají různé překážky a nástrahy, jako jsou třeba tunely, kladiny, přeskakování překážek, nebo přeběhnutí houpačky,“ dodává Karel Stehlík.

On sám je prý nejradši, když vidí, že jeho práce má smysl. „Jedna paní s fenkou Brixie byla čtvrtá na dovednostní soutěži psů, a byla moc nadšená z našeho výcviku a o to víc jsem byl spokojenější já, když jsem viděl, že moje práce má smysl,“ uzavírá Karel Stehlík.

Komentáře jsou uzavřené.